small menu ico

Revitalizovaná Ponávka slavnostně otevřena

Revitalizovaná Ponávka slavnostně otevřena
Zúčastnili jsme se tiskové konference města Brna k otevření revitalizované Ponávky. Více informací a fotografie najdete ve zprávách z Brna na iDnes.cz.

Prohlédněte si fotografie a přečtěte více informací na iDnes.cz.

Jak informoval náměstek primátorky pro životní prostředí Petr Hladík, byla rekonstrukce Ponávky kolem areálu SVATOPETRSKA a vybudování parku první etapou desetinásobně větší akce. V příštím roce by měla rekontrukce pokračovat směrem k soutoku se Svratkou, projektují se již etapy revitalizace Ponávky od ulice Kalové až po Zvonařku.

Když vidíme fotografie "před" a "po", je na místě smeknout klobouk před projektanty a nadšenými realizátory z Veejné zeleně města Brna. Naštěstí se nám podařilo práce časově přibližně zkoordinovat s rekonstrukcí venkovních ploch v našem areálu, takže těžká technika zhotovitele mostků či mola měla k dispozici příjezd z areálu.

Posuďte dnešní situaci sami. Je lépe pracovat v kancelářích, které disponují areálovou zelení a hned za řekou mají další možnosti odpočinku v parku? Nebo vám vyhovuje pracovat v kancelářích obklopených betonem a asfaltovými komunikacemi?
Pokud byste brali tu první možnost, máte ještě šanci - k pronájmu máme posledních několik menších kanceláří, které šetří energie a mají zelené zázemí. Přitom areál je prakticky v centru Brna, kousek od hlavního nádraží, s rychlým připojením na dálnici.
Chcete vědět více?

Napsali o nás
08.07.2020
Náš zrekonstruovaný areál ze 70. let minulého století plně odpovídá aktuálním požadavkům na udržitelnou výstavbu. Přečtete si článek který vznikl ve spolupráci Centra pasivního domu, Klimatické koalice a Nano Energies.
Bernard Pub spouští ostrý provoz
11.05.2020
Tak jsme se dočkali - Bernard může od pondělí 11.5.2020 po skončení koronavirus omezení spustit alespoň zahrádku. Plný provoz nás čeká od 25.5.2020. Vítejte v areálu SVATOPETRSKA.
Podívejte se na časosběrné video z rekonstrukce
10.10.2019
Realizaci rekonstrukce jsme měli pod stálou kontrolou kamer, občas i dronů. Přicházíme tedy s časosběrným videem od října 2017 do února 2019.
Objekt Inovačního centra SVATOPETRSKA má kolaudaci
19.02.2019
Budova C areálu SVATOPETRSKA je po komplexní rekonstrukci a začínáme pronajímat. První inovativní nájemci získají slevy na nájemném až na 3 roky.