small menu ico

Objekt Inovačního centra SVATOPETRSKA má kolaudaci

Budova C areálu SVATOPETRSKA je po komplexní rekonstrukci a začínáme pronajímat. První inovativní nájemci získají slevy na nájemném až na 3 roky.

Budova C je největším objektem Areálu SVATOPETRSKA. Z bývalé slévárenské haly s přilehlými kancelářemi a ubytovnami zbyl pouze betonový skelet. I ten se od roku 2017 dočkal nadstavby 2 pater s byty a jednoho patra s ateliéry. 

Rekonstrukce zajistila odplocení areálu a její součástí je velká úprava venkovních ploch. Přibyly souvislé plochy zeleně, dokončeny bou ještě areálové chodníky a tři mosty přes Ponávku. Lokalita se stane unikátní zelení a mikroklimatem.

V Inovačním centru jsou k dispozici kanceláře od 20 do 500 metrů čtverečních, dále sklady či prostory pro lehkou výrobu a byty v dobré dostupnosti z centra Brna. Byty jsou výhradně k pronájmu.

Přízemí inovačního centra ještě oživí bistro nebo restaurace, která bude poskytovat zázemí nájemcům i návštěvníkům.
Chcete vědět více?

Napsali o nás
08.07.2020
Náš zrekonstruovaný areál ze 70. let minulého století plně odpovídá aktuálním požadavkům na udržitelnou výstavbu. Přečtete si článek který vznikl ve spolupráci Centra pasivního domu, Klimatické koalice a Nano Energies.
Revitalizovaná Ponávka slavnostně otevřena
24.05.2020
Zúčastnili jsme se tiskové konference města Brna k otevření revitalizované Ponávky. Více informací a fotografie najdete ve zprávách z Brna na iDnes.cz.
Bernard Pub spouští ostrý provoz
11.05.2020
Tak jsme se dočkali - Bernard může od pondělí 11.5.2020 po skončení koronavirus omezení spustit alespoň zahrádku. Plný provoz nás čeká od 25.5.2020. Vítejte v areálu SVATOPETRSKA.
Podívejte se na časosběrné video z rekonstrukce
10.10.2019
Realizaci rekonstrukce jsme měli pod stálou kontrolou kamer, občas i dronů. Přicházíme tedy s časosběrným videem od října 2017 do února 2019.